Historie zdrowotneZdrowie

Rolki + ALVEO = Sposób na zdrowie | ALVEO i cukrzyca

Przez kilkanaście lat pan Andrzej nie miał czasu na wizytę u lekarza. Kiedy dowiedział się, że choruje na cukrzycę, postanowił zmienić swój tryb życia.

– Czy pan przypadkiem nie jest chory na cukrzycę? – zapytał mnie znajomy, z którym we wrześniu 2003 r. jadłem obiad – wspomina pan Andrzej z Warszawy.

Zauważył, że przed posiłkiem wypiłem dwa litry soku, a w moim samochodzie wożę zgrzewkę napoju energetyzującego. Ostatnio rzeczywiście wypijałem dużo płynów, nawet do dziesięciu litrów dziennie, ale sądziłem, że to zdrowe – organizm się oczyszcza.

Cukrzyca – grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią (podwyższonym poziomem glukozy we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na przyczynę i przebieg choroby, można wyróżnić cukrzycę typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych i inne.

Cukrzyca – Wikipedia

Książkowe objawy

Oprócz wzmożonego picia, panu Andrzejowi dokuczało także przygnębienie i ciągłe zmęczenie. Sądził jednak, że to wynik tzw. jesiennej depresji. Kłopoty ze wzrokiem, nagły spadek wagi i brak apetytu tłumaczył stresem związanym z pracą.

Prowadzenie własnej firmy pochłaniało 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Nie miał czasu na odpoczynek i urlop. Przez 15 lat nie odwiedził lekarza. W końcu organizm nie wytrzymał tego tempa.

– Nie miałem pojęcia, co to jest cukrzyca, ale okazało się, że mam książkowe objawy tej choroby – tłumaczy pan Andrzej. – Rankiem następnego dnia poszedłem do lekarza. – Cukrzyca typu II – brzmiała diagnoza. Badanie poziomu stężenia cukru we krwi wykazało 490 mg% (norma 60-140 mg%). Dwie godziny później pan Andrzej leżał już w szpitalu.

Życie z cukrzycą

Tam dowiedział się, co to jest cukrzyca, co może jeść i jak ma żyć z tą chorobą. Musi pan zmienić tryb życia – oznajmił mu lekarz. – Zrezygnować z kawy, papierosów, regularnie się odżywiać, oszczędzać siły i… przyjmować insulinę, aby utrzymać właściwy poziom cukru we krwi. Cukrzyca to choroba nieuleczalna. – to brzmiało jak wyrok – wspomina pan Andrzej.

– Po wyjściu ze szpitala przyjmowałem 40 dawek insuliny dziennie (Actrapid, Mixtard). Najtrudniej było mi zmienić nawyki żywieniowe. Do tej pory pierwszy posiłek jadłem ok. godz. 17. Wcześniej wypijałem 6-8 kaw z cukrem (to w sumie prawie szklanka cukru). Teraz musiałem przywiązywać więcej uwagi do tego, co i kiedy jem. Musiałem też znaleźć czas na odpoczynek i zażywać więcej ruchu. To wiązało się ze skróceniem czasu pracy i rezygnacją z niektórych zleceń i przedsięwzięć.

W lutym br. do pana Andrzeja zadzwoniła Dorota Stalińska. – Wiedziała, że jestem chory na cukrzycę i poleciła mi ALVEO, jako preparat wspomagający leczenie. Kupiłem jedną butelkę, ale piłem ALVEO nieregularnie i bez przekonania. Pamiętałem o tym, że cukrzyca jest nieuleczalna.

Dodatkowym utrudnieniem było dla mnie to, że muszę pić preparat na czczo, tzn. przed kawą. Żona znalazła na to radę – przygotowywała mi miarkę preparatu wieczorem i stawiała na nocnym stoliku. Dzięki temu mogłem wypijać preparat zaraz po otworzeniu oczu.

Pan Andrzej szybko zauważył pierwsze efekty działania ALVEO. Stał się spokojniejszy, ustąpiło zmęczenie i marazm. Odzyskał także kondycję fizyczną. Mógł w końcu spełnić swoje marzenie, którym była nauka jazdy na rolkach.

Rolki to moja pasja

Jeszcze rok temu taki wysiłek był dla niego niewykonalny, nawet po wypiciu napojów energetyzujących. Trudność sprawiało mu wejście na pierwsze piętro. Teraz połączył przyjemne z pożytecznym.

– Razem z żoną bawiliśmy się jak dzieci przy pierwszych nieudanych próbach jazdy na rolkach – wspomina. – Ale się udało. Dziś zamiast spaceru wybieramy rolki, to dużo ciekawsze i zdrowsze.

Efekt zastosowania ALVEO w leczeniu cukrzycy zaskoczył wszystkich. Po trzech miesiącach picia preparatu pan Andrzej zmniejszył dawkę insuliny czterdziestokrotnie. – Mój lekarz był bardzo zdziwiony, gdy okazało się, że poziom cukru we krwi jest w granicach normy. – Możliwe, że choroba się cofnęła – przyznał.

Artykuł został przygotowany na podstawie reportażu „Rolki + ALVEO = Sposób na zdrowie” zamieszczonego na stronie 17 czasopisma „Zdrowie i Sukces Wydanie Specjalne nr 1” wydanego nakładem firmy Akuna. Wymienione w artykule produkty zamówisz w firmowym e-sklepie Akuna.