OptiLiposomal D3 K2-MK7

141,70 

OptiLiposomal D3 K2-MK7 uzupełnia codzienną dietę w witaminy K oraz D. Suplement ma liposomalną formę dzięki czemu wchłanialność znajdujących się w nim witamin jest o wiele większa.

Do sklepu

Kategorie: , Tag:

Opis

OptiLiposomal D3 K2-MK7 to suplement diety, który zawiera połączenie dwóch witamin – D3 oraz K2 – w formie liposomalnej. Dzięki tej formie ich przyswajalność jest znacznie wyższa. Witaminy D3 i K2 to para witamin, która w ludzkim organizmie pełni bardzo ważne funkcje.

Znajdująca się w supmencie witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zdrowych mięśni, prawidłowego poziomu wapnia we krwi, prawidłowym wykorzystaniu wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów, prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Bierze również udział w procesie podziału komórek.

Witamina K przyczynia się natomiast do prawidłowego krzepnięcia krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Znajdująca się w produkcie OptiLiposomal D3 K2-MK7 witamina K pozyskiwana jest dzięki bakteriom Bacillus Subtilis Natto. Znajdują się one w natto – tradycyjny japoński rodzaj żywności, produkcie otrzymywany z soi niemodyfikowanej genetycznie pochodzącej z plantacji ekologiczneych, poddawanej wielogodzinnemu gotowaniu i naturalnemu procesowi fermentacji za pomocą wspomnianych wcześniej bakterii.

Jako nośniki substancji czynnych (w tym przypadku witamin) w OptiLiposomal D3 K2-MK7 wykorzystano liposomy, czyli formy strukturalne o kulistym kształcie i dwuwarstwowych ścianach. Liposomy wykazują bowiem liczne zalety w zastosowaniu doustnym – biokompatybilność, niską toksyczność, słabą immunogenność, polepszoną rozpuszczalność substancji czynnej, kontrolowaną dystrybucję i przedłużone uwalnianie. W zewnętrznej powłoce tych liposomów wykorzystywane są fosfolipidy.

 

Zawartość składników w dziennej porcji OptiLiposomal D3 K2-MK7

Zawartość składników w dziennej porcji (1 kapsułka)

  • Fosfolipidy sojowe – 300 mg
  • Witamina K2 (menachinon) – 200 μg (266,7% RWS)
  • Witamina D – 50 µg (1000% RWS)

 

RWS – referencyjna wartość spożycia

 

Dodatkowe informacje

Składniki: fosfolipidy sojowe wytwarzane z  fosfatydylocholin nasion soi (Glycine Max. Semen), forma witaminy K2: menachinon 7 (MK-7)  pozyskana z Bacillus subtilis natto, forma witaminy D: cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: krzemionka bezpostaciowa, materiał kapsułki: kapsułka wegetariańska z fikocjaniną ze spiruliny.

Zalecane przyjmowanie: 1 kapsułka dziennie, popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.

Przeciwwskazania: Produkt zawiera składniki z przetwórstwa nasion soi. Osoby z potwierdzoną nadwrażliwością na przetwory soi nie powinny spożywać produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Przechowywanie i sposób użycia: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu nienasłonecznionym, niedostępnym dla małych dzieci.

Pojemność: 60 kapsułek

Producent: NaturDay

 

Kupuj taniej

Składając zamówienie w firmowym sklepie internetowym NaturDay możesz dołączyć do Klubu NaturDay, by korzystać z dodatkowych benefitów podczas zakupów (m.in. 23% rabat od cen detalicznych), a jeśli chcesz, to również z Programu Partnerskiego. Dla Twojej wygody system w sklepie podpowie i zaproponuje podczas składania zamówienia najbardziej korzystne rozwiązanie.