Analiza Pierwiastkowa Włosów (EHA)

389,00 

Analiza Pierwiastkowa Włosów EHA pozwala sprawdzić stan zdrowia oraz poziom pierwiastków i ich wzajemne proporcje w organizmie. To również kompleksowy program profilaktyki, który ma za zadanie przywrócić równowagę w organizmie.

Do sklepu

Kategoria: Tag:

Opis

Analiza Pierwiastkowa Włosów, czyli w skrócie EHA (z ang. Elemental Hair Analysis) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu, a tym samym Twojego zdrowia. Skład mineralny włosów odzwierciedla równowagę fizjologiczną organizmu. Na podstawie ilości pierwiastków i ich wzajemnych proporcji we włosach opisuje się charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby. EHA to nie tylko samo badanie – to również kompleksowy program profilaktyki oparty na Analizie Pierwiastkowej Włosa.

Badanie wykonuje: Laboratorium Lifeline Diag

 

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosów to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie?

Czy wiesz, że określenie zawartości pierwiastków w surowicy krwi w danym momencie nie oddaje aktualnej ilości tych pierwiastków w całym organizmie? We krwi działają mechanizmy homeostatyczne, które wyrównują ilość pierwiastków kosztem rezerw w tkankach. Mimo pozornie prawidłowego stężenia w surowicy krwi, zawartość pierwiastków w organizmie może być niedostateczna lub nadmierna. Spowodowane jest to tym, iż skład osocza krwi zależy od mechanizmów homeostatycznych i końcowe stężenie jest rezultatem wyrównywania stężeń przez poszczególne mechanizmy homeostazy ustroju. Dlatego Analiza Pierwiastkowa Włosów jest metodą bardzo przydatną w profilaktyce.

 

Czego dowiem się o swoim organizmie na podstawie wyników Analizy Pierwiastkowej Włosa?

Fizjologiczne procesy życiowe zależą nie tylko od składu i stężenia poszczególnych pierwiastków, lecz również od ich proporcji w Twoim organizmie. Pierwiastki współpracują ze sobą, ale niekiedy mogą być wobec siebie konkurencyjne. Nadmiar czy niedobór jednego pierwiastka wpływa na zmianę zawartości innych. Na podstawie proporcji pomiędzy pierwiastkami można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Funkcje podsystemów organizmu, jak np. układ nerwowy, pokarmowy czy hormonalny, mają swoje odzwierciedlenie poprzez zmiany wartości proporcji pierwiastków. Na tej podstawie można określić zmiany funkcji tych podsystemów.

 

Jak zadbać o siebie?

Korzystając właśnie z Analizy Pierwiastkowej Włosów. Program profilaktyki zdrowia oparty o badanie EHA ma za zadanie przywrócić równowagę w organizmie. W tym celu składa się on z trzech faz:

  1. Faza równoważenia stresu (uspokojenie układu nerwowego i oddechowego).
  2. Faza detoksykacji (odkwaszenie, mobilizacja metali ciężkich z ustroju).
  3. Faza pobudzenia sił witalnych (poprawa funkcjonowania układu krążenia i układu hormonalnego).

Fazy te muszą następować po sobie w tym porządku, bowiem tylko takie podejście w większości przypadków pozwala na przywrócenie równowagi procesów metabolicznych. W opracowaniu, które dołączane jest do przeprowadzonej analizy dowiesz się, co i kiedy robić w każdej z tych faz. Analiza Pierwiastkowa Włosa to również doskonałe rozwiązanie dla dzieci. Zwłaszcza nadpobudliwych. Często okazuje się, że kłopoty wychowawcze mijają, gdy niesforny uczeń uzupełni niedobory danego pierwiastka, np. magnezu.

 

EHA – Twoja świadoma profilaktyka. Twoje ZDROWIE!

PAMIĘTAJ! Wiele chorób, których przyczyną jest niedobór niektórych pierwiastków, np. osteoporoza (choroba kości z powodu braku wapnia), przebiega bezobjawowo. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy zażywać wapń, możemy uniknąć groźnych konsekwencji.

 

Zestaw do badania EHA - Lifeline Diag

 

Jak wykonać badanie EHA?

Krok 1

Zamów zestaw wypełniając formularz na stronie laboratorium Lifeline Diag (KLIKNIJ TUTAJ) i podając dane, na które ma zostać wysłany zestaw do przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosów. W ciągu 5 dni roboczych od opłacenia zamówienia otrzymasz go na wskazany adres.

Krok 2

Pobierz próbkę włosów do badania według szczegółowej instrukcji, którą otrzymasz w zestawie EHA. Próbkę odeślij do laboratorium w dołączonej do zestawu kopercie zwrotnej.

Krok 3

W ciągu 3-4 tyg. na wskazany adres e-mail, a jeśli zamówiona wersję drukowaną, to również w tej formie, otrzymasz swoją szczegółową Analizę Pierwiastkową Włosa oraz diagnozę wraz z zaleceniami przywrócenia równowagi w Twoim organizmie.