Ciekawostki

Opinia Atopika o kosmetykach Akuna

Produkty firmy Akuna cieszą się bardzo dużym uznaniem, a konsumenci bardzo chętnie dzielą się opiniami na temat stosowanych produktów. W tym artykule poznasz opinię Justyny z Sosnowca, która od kilkunastu lat zmaga się z atopowym zapalaniem skóry. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują różne kosmetyki, jednak Justyna czasami ma bardzo duży problem, aby kupić coś odpowiedniego dla swojej skóry. Dlatego postanowiliśmy sprawić jej prezent i przekazać kilka produktów tej firmy do przetestowania i zrecenzowania.

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS)

Zanim jednak poznamy jej opinię dowiedzmy się co to jest za choroba. Atopowe Zapalenia Skóry, pokrzywka, alergiczne zapalenie spojówek czy katar sienny są to przypadłości zaliczane do atopowych chorób skóry. Przyczyną powstawania tych chorób jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, który posiadając małą ilość antygenów  wytwarza nadmiernie przeciwciała IgE, które atakuję te alergeny. Dlatego ważne, jest aby nie tylko zadbać o nasza skórę od zewnątrz, ale i od wewnątrz , właściwie wspierając układ immunologiczny.

Gdy dochodzi do kontaktu skóry atopika – tak często określa się osobę cierpiącą na AZS – z niektórymi syntetykami lub polimerami pochodzenia naturalnego (guma, lateks, kleje itd), często zauważamy zmiany na skórze osoby chorej. Choroba ma przebieg wieloletni z okresami, kiedy objawy są mniej lub bardziej nasilone. W przebiegu choroby ma znaczenie stres emocjonalny, który sam nie jest bezpośrednią przyczyną objawów, ale poprzez wpływ układu nerwowego może stać się czynnikiem wyzwalającym objawy u osoby chorej.

Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20 proc. ludzi na świecie. Są to zwykle mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Nieco częściej chorują dziewczynki. Z upływem czasu choroba coraz bardziej się wycisza, a objawy są mniej dokuczliwe. Jednak warto szukać sposób i metod, które mogą wprowadzić do całkowitego pozbycia się tego problemu.

Opinia o testowanych kosmetykach Akuna

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam problem czym jest Atopowe Zapalenie Skóry, a teraz poznajmy opinię Justyny na temat przetestowanych produktów:

BIO Krem do twarzy

Krem do twarzy jest lekki, nieuczulający, bardzo fajnie się wchłania. Delikatny, nie drażniący zapach charakterystyczny dla całej serii z tego co zauważyłam. Jego konsystencja sprawia, że bardzo łatwo się nakłada.

Mleczko do ciała

Cudne. To jedno słowo wystarczy do opisania BIO Mleczka do ciała. Ekspresowo się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze jak niektóre balsamy, przez co nie trzeba czekać co najmniej 10 minut żeby się ubrać, tylko od razu można założyć ubranie.

Ładnie pachnie, na początku intensywniej a po kilku minutach już bardzo leciutko. Skóra jest nawilżona i miła w dotyku. U osób z bardziej suchą skórą jak u mnie, nawilżenie wystarcza na około 24 godziny, czyli do kolejnego mycia. Z tego co zauważyłam jest również dość wydajne bo próbka którą otrzymałam wystarczyła mi na dwa razy + jeszcze resztkę wykorzystałam na nogi same. Sama choruję na AZS, dlatego ważne dla mnie jest, że nie odczułam żadnych reakcji alergicznych.

Mleczko do ciała nie jest obecnie dostępne w ofercie firmy.

Balsam do rąk

Balsam do rąk do rewelacyjny produkt, który powinien znaleźć się w domu każdej kobiety, i nie tylko. Super nawilża, szybko się wchłania i pozostawia skórę gładką i miłą. Używam go raz dziennie i na razie częściej nie potrzeba. Łagodzi podrażnienia, nie piecze jak znajdują się jakieś ranki na dłoniach. Nie uczula i ten zapach. Przyznam że zapach Akunowych kosmetyków bardzo mi pasuje.

Podsumowanie

Moja opinia o BIO kosmetykach Akuna jest bardzo pozytywna ???? Co ważne nie uczulają, nadają się dla atopików. Zauważyłam że łagodzą podrażnienia, nie powodują pieczenia uszkodzonej skóry. Dobrze nawilżają, są wydajne, mają fajną formułę bo wszystkie szybko się wchłaniają, co jest ważne dla zabieganego człowieka dla którego każda minuta jest ważna. Stwierdzam, że jestem bardzo zadowolona z testowanych produktów!

Wymienione w artykule kosmetyki zamówisz korzystając ze sklepu internetowego ich producenta: www.akuna.pl